Главная | Регистрация | Вход | RSSСреда, 22.01.2025, 02:38

Е-щоденник
ЗНО
Нац.-патр.вих.
Меню сайту
Небезпечні знахідк
Досвід гімназії
Атестація гімназії

Історія школи

null

     З якого б боку не в'їжджала людина в селище Володарське, в першу чергу вона бачила двоповерхову, сувору, рожевого кольору будівлю, обнесену довкола кам'яною огорожею. Вона стояла, як круча, на піднесеному місці і була прикрасою селища. Це Володарська восьмирічна загальноосвітня  школа.

Будівництво школи було розпочате ще в довоєнні роки.  У 1941 році вона повинна була увібрати в себе перших вихованців. Але залпи фашистських знарядь, багаточисельні бомбардування зруйнували дах, згорів весь дерев'яний каркас. Пізніше силами всього селища  школа була відновлена. Велику турботу щодо відбудови  єдиного корпусу школи виявили депутати Володарської районної та  сільської  ради, районний партійний комітет, місцеві партійні організації. Перед населенням селища постало завдання відновити діяльність школи

          Начальник планового відділку виконкому районної ради Микола Трофимович Калюх потурбувався про проектну документацію, зробив розмітку та прив’язку будівельного об’єкту, завіз будівельні матеріали. Головою будівельного об’єкту було призначено члена бюро районного комітету партії Василя Михайловича Куліка, який згодом обійняв посаду першого директора школи.

                                          

                                                                                                                         null

                                                                                                                                         Кулік В. М.  

Педагогічний колектив формувався в основному на базі Володарської середньої школи. Сюди прийшли працювати педагоги, які мали за плечима чималий досвід педагогічної діяльності і віддавали всі свої знання вихованню підростаючого покоління.

 
                                                                                                       null

Заступником директора з навчальної частини і викладачем іноземної мови став Микола Лаврентійович Куценко.

                                                                                                                  null

                                                                                                                                  Куценко М. Л.

Викладачем російської мови і літератури – Євдокія Савівна Бровкіна, української мови – Валентина Олександрівна Зливко, фізики і математики – Марія Андріївна Велегура і Катерина Михайлівна Гуц, ботаніки – Любов Сергіївна Аріх. Вчителями початкових класів – Віра Василівна Мальцева, Ніна Михайлівна Бушан, Софія Федорівна Кунак, Віра Василівна Зємцова, Ніна Антонівна Дубина. З часом відбувалися зміни в кадрах: Василь Михайлович Кулик пішов у середню школу директором, Микола Лаврентійович Куценко – туди ж заступником. Їх замінили в 1959 році Марія Авксентіївна Літвіненко, Любов Семенівна Вовк і Марія Андріївна Велегура.

                                            null            null             null

                                                                                      Літвіненко М. А.                                 Вовк Л. С.                                       Велегура М. А.

   

Викладання у школі велося українською мовою. Школа була семирічкою, а з переходом системи народної освіти на обов'язкове восьмилітнє навчання – восьмирічною. З розширенням контингенту учнів поповнювався і педагогічний колектив. У 1964 році викладання в школі переведено на російську мову. Вона стала в селищі другою середньою школою. Контингент учнів збільшився вдвічі. Поповнився і колектив викладачів. Підвищився рівень  естетичного і виробничого навчання. За десять років педагогічний колектив школи виріс утричі. У 1957 році він складався  з 10 чоловік, а до кінця 1967 року у ньому налічувалося вже 29 чоловік. 

                                                                     null
 Велика, багатогранна робота велася з виховання і навчання дітей з перших днів відкриття школи. Про це широко оповіщала читачів районна газета «Колхозный путь». 26 січня 1958 р.  на своїх сторінках вона розповідала про будні Володарської семирічки. Збереглися класні журнали і багато іншої документації, що характеризує успішність учнів тих років.                                                                                 
   Перший випуск з 10 класу був в 1966 році. Першу золоту медаль за відмінне навчання отримала після закінчення десятирічки Світлана Бровкіна, яка вступила до Донецького державного університету. Срібну медаль отримала Людмила Кулапова, яка продовжила  подальшу освіту в Жданівському металургійному технікумі (нині Приазовський державний технічний університет). Окрім наполегливого навчання, учні і викладачі брали активну участь у житті школи.

                                                    null

    На базі Володарської школи № 2 розвивав свою діяльність літературно – драматичний гурток. Уперше в школі працював ляльковий театр. Керівником літературно – драматичного гуртка і лялькового театру була Вовк Л.С. Під керівництвом учителя фізики Волошина В. І. вперше в школі було розпочато випуск звуко-світлової газети «Голос школи». Школа була радіофікована.

                                                                                                  null

З самого початку велику допомогу новій школі надавав батьківський комітет. Довгий час, через відсутність приміщення, освітній заклад не мав буфету, але саме завдяки батьківському комітету  в 1958 р. проблема була усунена. Знайшлося приміщення, продавець і товари для учнів школи.

Незабаром побудували ще один корпус школи, але все одно заняття велися у дві зміни. Школа завжди була найбільшою в районі.

                                                                                                                                                         null       

Багато випускників Володарської загальноосвітньої школи №2 стали видатними вченими:

  • Бровкін Олександр Георгійович – доктор технічних наук (Московський інститут космонавтики);
  • Гогін Олександр Миколайович – доктор технічних наук (Московський інститут ядерної фізики);
  • Кульков Олександр – доктор історичних наук (Казанський державний університет);
  • Кирєєв Олександр Іванович – кандидат технічних наук (Московський інститут космонавтики);
  • Третяков Віктор Олександрович – кандидат технічних наук;
  • Літвіненко Олександр – кандидат технічних наук (м. Харків).

Багато хто з випускників школи став педагогом і продовжив свій життєвий шлях у стінах рідної альма-матір: Гараніна Н.П., Ворожеєва З.О., Скриль Л.М., Гризодуб О.Л., Швечикова В.В., Стенчева Н. В., Степанченко Є. М., Тарануха А.В., Альянах С.С., Полуботко Ю.В., Дороніна В.В.

У 90 – ті роки Володарська школа №2 стає найбільшою й популярнішою в районі. Про це свідчить той факт, що протягом 1999 – 2000 рр.  з інших шкіл району та м. Маріуполя сюди прийшли отримувати знання 11 учнів. Це єдина школа району, яка працювала в умовах модульного режиму. Завдяки цьому в навчальному закладі було створено оптимальні умови задля вдосконалення майстерності самого вчителя і розвитку творчих здібностей учнів, корекції, контролю рівня знань дітей. А вже з вересня 2003 р. відбувся перехід на  модель профільного навчання, яка й досі успішно працює. Зважаючи на всі створені у школі умови, адміністрація школи та вчителі підійшли до заповітної мети: створення закладу нового типу як центру освіти молоді, а саме багатопрофільної гімназії.

                                                                                                                                                                                                     null

Таким чином, створена в 1957 році восьмирічна школа пройшла довгий шлях розвитку від загальноосвітньої школи до багатопрофільної гімназії. Що сприяло підвищенню рівня освіти в районі в цілому.

 Директори Володарської ЗОШ №2

                                                                                              

Завучі Володарськой ЗОШ №2
 

                                                                                   

     null

    

                                                             null

 null  

                                                               null

 null  

                                              null


   

         

Е-School
Захист прав дитини
-->
Поради психолога
Інклюзивна освіта
«Гаряча» лінія
EU портал
Календар
«  Январь 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Пошук
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Copyright Volodarsk-zosh2 © 2025
Создать бесплатный сайт с uCoz