ПЛАН роботи центру учнівського самоврядування «Імпульс» Нікольської гімназії «Софія»
Протягом превентивного тижня «STOP булінг!» на початку жовтня 2022 року була проведена низка заходів щодо недопущення випадків булінгу серед учасників освітнього процесу гімназії. Наявність конфліктних ситуацій – одна з невід’ємних складових суспільного життя. Людина може стати безпосереднім учасником конфлікту, або ж включитись у конфлікт з метою його вирішення. Саме для вирішення певних конфліктних ситуацій у 5-му класі було проведено тренінгове заняття «Вирішення конфлікту мирним шляхом. Базові навички медіації» . Обговорили можливість виникнення суперечок, а також шляхи їх вирішення. Служба медіації гімназії поповнюється новими учасниками, які можуть надавати пояснення та допомогу.
У 10 –А класі в рамках превентивного тижні відбувся конкурс відеороликів «Разом проти булінгу». У своїх роботах ми прагнули показати всім, що булити не круто. Зовсім не круто! Буде набагато ліпше, якщо люди замість булінгу робитимуть щось добре один для одного.
У рамках превентивного тижня "STOP - булінг' у 2-х класах була проведена тематична класна година. Учні ознайомилися із новим словом «булінг», його значенням та трактуванням. Із неприхованою цікавістю школярі переглянули відеоролики «Камінь, ножиці, папір» та «Як боротися з булінгом – поради для дітей». Не дивлячись на ранній шкільний вік, вони вчилися надавати та отримувати допомогу, проявляти співчуття до жертв агресії. Виготовили "гірлянду дружби".
В межах Превентивного тижня «Стоп – булінг!» в 4-А класі пройшла година спілкування «Скажи «НІ!» булінгу!» де, ми ’з'ясували, що називають булінгом, як його розпізнати і що робити в ситуації булінгу. Зрозуміли, що «булити некруто». Було б набагато ліпше, якби люди замість булінгу робили щось добре один для одного. Тому наприкінці заняття ми об’єдналися в єдине ціле – в «павутинку» на знак того, що ми разом виступаємо проти булінгу.
З метою формування уявлення про проблему насилля й жорстокості, їх наслідків для дітей; обговорення питання, як захиститися від будь-якого насильства; виховання вміння попереджувати жорстоке поводження з людьми, в рої «ЧАЙКА» була проведена виховна година «STOP - БУЛІНГ». Сьогодні все частіше в шкільному середовищі звучить слово «булінг». Саме тому учні 3-х класів з рою «ЧАЙКА» під час дружньої співбесіди вчились формувати дружні стосунки між учнями. Розвивати навички запобігання виникненню насильства в сім’ї, школі, серед однолітків. Виховувати відповідальне ставлення до свого здоров’я, до власної особи та ввічливість. Всі разом мі подивились мультфільм та обговорили поведінку головних героїв. За допомогою тренінгової вправи ми зрозуміли, що не існує форми насилля, яка б не залишала слідів на ображеному серці.
КОДЕКС БЕЗПЕЧНОГО ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА та ПОПЕРЕДЖЕННЯ І ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ